🔒  VSTUP DO FREE ZÓNY      |     🔒  HNB AKADEMIE      |     🔒  VSTUP PRO ČLENY       |    🔒  WINSIGNALS   

ESENCE PLÁŽOVÉHO PODNIKÁNÍ

Něco je uvnitř? Jak to najít?

Mám nutkání, chci napsat článek. Článek by měl mít téma, koncept, otázky a odpovědi. Dnes to ale bude jinak. Mám v hlavě více otázek. Vím, nebo tuším, kde jsou odpovědi a také vím, co se stane, když tyto odpovědi přijdou a následně podle nich budu konat…

Zásadní pocit nebo fakta na úvod. Léto se kvapem blíží. Doba nám ale nadělila drobné obtíže, mnoho podnikavých lidí a podnikatelů bude řešit, jak restartovat podnikání, budou hledat nové směry a cesty.

Ano, chceme léto využít, odpočinout si a při tom víme, že v podnikání budeme muset dělat hodně věcí jinak. Vím, že to máme stejně, nebo podobně. I vy přemýšlíte, co se z aktuální zavirované doby vyklube.

Jedno je jisté. Víme, že věci a dění, podmínky a okolnosti pro podnikání, již nebudou, jako dříve. Řešíme, zda pošramocené firmy znovu postavit, opravit. Některým oborům se daří skvěle, ale bude to pokračovat, když ekonomové bijou na poplach a věští propad ekonomiky o 8-10 %?

Jaké budou podmínky pro podnikání? Porazíme virus v podnikání tím, že přitlačíme na pilu a prostě to „nějak zvládneme“? Budeme více pracovat? Nebo začneme dělat věci jinak?

Popravdě mě to až tak neznepokojuje. Když pominu nepříjemné okolnosti zavirované doby (zdraví, životy, osudy), beru krize a problémy jako výzvy. Většinou po nich vypadá moje podnikání jinak a lépe. Důležité je držet směr, hodnoty a vědět jak. Znát ty důležité esence podnikání.

Jsou uvnitř. Jsou uvnitř každého z nás. Dnes již vím, kde je hledat. Vím, kde nacházet řešení, nové modely pro život i podnikání, nová řešení a inovace. Vím, kde to je… Pouze si o to musím občas hrábnout dosti hluboko. Mám nutkání vám něco o tom prozradit. Jak a kdy, to píšu v závěru tohoto článku!

Esence plážového podnikání

Také si chceme zjednodušovat život. Nejde jen o to, vydolovat ze sebe řešení a nápady. To umí kde kdo a nemusí to být to pravé ořechové. Důležité je následovat svoje sny, vize a hodnoty. Pokud jsou moje hodnoty svoboda, kvalita života a čas pro sebe, nemohu spouštět procesy, kterými bych se o tyto hodnoty připravoval.

Pokud chceme mít něco, jako lepší život, musíme se dívat i na hodnotu – peníze. Nebo lépe tok peněz, cash-flow. Peníze jsou energie, jsou součástí stejného vesmíru, stejného zdroje a stejných okolností, jako je svět kolem nás. Jsou totéž, co svoboda, čas, kvalita života, zdraví, možnosti… Bez nich je vše úplně jinak. To vy víte!

Jaké jsou možnosti, také víte. Buď vyděláváte peníze tím, že prodáváte svůj čas, energii a potenciál za peníze jiným lidem. Není to moc výhodné, je to krutě zdaněné, tento model devastuje prostor pro osobní svobodu a čas.

Ale i to je svoboda, žít a pracovat na „levé straně“ jako Z nebo S. Na „burze práce“ vám nikdo nikdy nedá více peněz, než je tržní hodnota vaší práce. Nikdo vám nepřidá více svobody či času. Čas ale máte jenom jeden a ten prodáváte…

Nebo můžete vytvářet energetické systémy pro tvorbu peněz a cash-flow, jejichž součástí jsou svoboda a čas. Jste na burze myšlenek a příležitosti. Co vymyslíte, to máte! Zdroje a možnosti nejsou omezeny ničím jiným, než představivostí, vírou, dovednostmi a pochopením souvislostí a okolností. To je podnikání, svět „pravé strany“ M a I.

Potom jsou zde ony esence. Podstata, díky které vznikají hodnoty a peníze. Musíme je pochopit, znát a používat. Přidáváme ingredience, to jest další přísady, příměsi k poznaným esencím (jsem jak Tajuplný ostrov, já to vím…).

V každém z nás, v každém našem podnikání jsou jisté esence a ingredience, které můžeme převést do módu „plážového podnikání“. Co to je?

Představte si ve svém podnikání vytvořit něco, jako automat na peníze. Nebo alespoň automat na kontakty, zákazníky, automat pro vytváření dosahu a vlivu, nebo budování značky…

V každém z nás je esence (podstata), kterou můžeme proměnit v myšlenku, následně v hodnotu a peníze.

Představte si, že máte podnikání, které vám generuje tok peněz, i když jste zrovna na pláži. To je myšlenka „podnikání z pláže“. Ale klidně můžete být kdekoliv, doma, na horách, v posteli… A na účet vám budou naskakovat peníze. Proud peněz, cash-flow z prodejů, které jsou na automat.

Je to realita, nebo fikce? Ano, vy víte, že je to realita, protože znáte mně, Jirku Mazura a můj projekt ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ a mou dceru, Stáňu Stiborovou a její projekt PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE.

ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ & PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE

jsou dva projekty a dvě myšlenková a podnikatelská schémata, které k sobě mají blízko. Možná mimo jiné i proto, že mají stejný genetický základ?

Přijďte si poslechnout webinář „bohatého táty“ a „úspěšné plážové dcery“ – Jirky Mazura a Stáni Stiborové!

 Propojíme skvělá témata, přidáme skvělé inspirace a již teď máte k dispozici skvělý bonus – prémiový obsah, Stáninu přednášku a pracovní listy na téma… Ale víte co… Prostě si pro to přijďte zde:

👉 PLÁŽOVÉ PODNIKÁNÍ NEJEN NA LÉTO 🏝️

Ještě pár termínů a okolností, které přidejte do svých úvah. Vím, že vám tento krátký článek může způsobit průvan v hlavě a navodit otázky.

Tak já chci, aby to byla bouře v hlavě a aby těch otázek bylo opravdu hodně!

Prozradím vám jednu důležitou věc! Na všechny otázky, které vám v hlavě vyvstanou, již ve vesmíru existuje odpověď. Každá otázka má odpověď zpracovanou přesně ve chvíli, kdy otázka vznikne. Ba, dokonce si myslím, že je to snad i dříve… Brainstorming – bouře mysli rozpohybuje motivaci, otázky i odpovědi. A na ten webinář přijdete s nadějemi, zda se vám ty odpovědi potvrdí a navíc přijdou další otázky, odpovědi a AHA momenty. Tak to prostě funguje.

Terminologie:

👉 Podnikání z pláže. Je vám bližší představa, že pracujete či podnikáte z pláže? Je to pořád lepší, než makat za soustruhem či v kanceláři. Nebo je lákavější myšlenka, že na té pláži (nebo kdekoliv jinde) děláte cokoliv vás baví a ty peníze prostě chodí víceméně na automat – ať pracujete, bavíte se, či spíte? Povíme si to tom! Může to být dobrá inspirace nejen na léto!

👉 Esence. Slovo esence je od latinského slova essentia od slovesa esse, být. Znamená to být (něco je), znamená to podstatu, jádro věci, koncentrát, něco existencionálního. Známe-li esence v nás, které určují cestu a možnosti, můžeme přemýšlet o jejich využití, funkcích, možnostech. Můžeme tyto esence vědomě měnit na myšlenky, informace, představy, dávat jim formu a tvary, měnit je na cokoliv, třeba na hodnotu, peníze…

Znalost esence (podstaty) podnikatelských dovedností v nás způsobuje, že můžeme svoje podnikání a projekty stavět z nuly, na zelené louce, z garáže a kdykoliv můžeme svoje myšlenky měnit na peníze. Kdo tyto svoje esence nezná, nebo nechápe, musí si prostě vše náročně odpracovat…

👉 Ingredience. Toto slovo znamená například přísadu, součást, příměs… Je to něco, co musíme přidávat k esencím, aby fungovaly. Mohou to být dovednosti či nástroje v podnikání, díky kterým měníme myšlenky na hodnotu a následně na peníze.

Schopnost „plážového podnikatele“ spočívá v tom, pochopit esence a podstatu, která je v něm a umět přidat ty správné ingredience, vytvořit myšlenku, hodnotu a poté vše monetizovat do peněz, lépe do toku peněz, neboli cash-flow, nejlépe do automatu na peníze.

Zaměstnanec nemá cash-flow, nebo jej má jedním směrem. Nafasuje výplatu sem tam a cash-flow jde směrem od něj.

Plážový podnikatel může spát, odpočívat a cash-flow jde k němu kontinuálně, jako potok, řeka, jako proud energie.

👉 Hodnoty. Poznat esence a ingredience „plážového podnikání“ umožňuje jisté pochopení hodnot a jejich pákového účinku. Nejde o nic menšího, než je čas, svoboda, kvalita života, současný i budoucí tok peněz, příležitostí.

👉 Vyměřený čas. Ano, můžete si říct, na toto nemám čas. Musím dělat jiné věci. OK, ale je tu důležitá okolnost – čas každého z nás je prostě vyměřen, je jenom jeden. Jak jej využijete, tak se budete mít. Jak s časem zacházíte, tak žijete. Podnikat „plážově“ na PRAVÉ STRANĚ je opravdu cool!

4 okolnosti pro kvalitu života

se skrývají v systému ikigai, o kterém často hovořím, opět se na to chystám. Jde o to, dělat to, co vás baví, bavit se tím, co děláte a mít za to peníze, nejlépe cash-flow na automat. Vím, že lidi baví i jejich práce, ale nemají to cash-flow a jako automati dřou oni sami.

90 % lidí žije jako ve středověku. Přes den těžká práce, večer padají únavou. Do toho občas něco, jako chléb a hry. Pokud jim to vyhovuje, proč ne…

Ale také se dá žít a podnikat jinak. Tak, aby to dávalo smysl. Abychom jednou mohli vyprávět příběhy svého života s uspokojením.

Podnikejme plážově svůj ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
ve stylu myšlení zlatého vítěze v podnikání každý den!

Doufám, že máte v hlavě více otázek a že to již bouří.

Probereme vše v úterý 16. června od 20:00 na webináři

👉 PLÁŽOVÉ PODNIKÁNÍ NEJEN NA LÉTO 🏝️

Podnikejme plážově svůj ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ ve stylu myšlení zlatého vítěze v podnikání každý den! PLÁŽOVÉ PODNIKÁNÍ NEJEN NA LÉTO

 

Zvu vás do akce!

Naše budoucnost vzniká dnes, udělejme si skvělé nejen léto!

Jirka Mazur