🔒  VSTUP DO FREE ZÓNY      |     🔒  HNB AKADEMIE      |     🔒  VSTUP PRO ČLENY       |    🔒  WINSIGNALS   

JAK A PROČ PLAVAT PROTI PROUDU II.

Jak a proč podnikat a žít lehce mimo systém?

Tradují se mezi lidmi prapodivné hlášky, jako:

☞ Uč se, abys měl dobrou práci…
☞ Peníze se vydělávají tvrdou a poctivou prací…
☞ Bez práce nejsou koláče…
☞ Neriskuj, abys neprodělal…
☞ Sázej na jistoty, hlavně klídek…
☞ Lásky a svobody se nenajím…
☞ Nemám peníze, sháním práci…

Myšlenky proti proudu (všeobecného mínění):

☛ Uč se, ale to, co opravdu potřebuješ!
☛ Peníze se vydělávají myšlením, nikoliv prací!
☛ Peněz bez práce můžeš mít tolik, kolik si vymyslíš!
☛ Riskuj, protože bez rizika nejsou peníze!
☛ Sázej na nejistoty, ale rozuměj okolnostem. Klídek zabíjí…
☛ Láska a svoboda mohou mít skvělou finanční páku pro život!
☛ Nesháněj práci, ale peníze podle myšlenkových vzorců

Kde jsou moje peníze & Jak vymyslet peníze!!!

V hlavách lidí jsou usazeny myšlenkové vzorce, jako jsou jistota dobré práce, zdravotnictví zdarma, školství zdarma, stát (systém) zdarma…

Myšlení proti proudu je jiné. Ve skutečnosti nic, jako jistota dobré práce neexistuje, za zdravotnictví platíme velké peníze, a to školství zdarma stojí za starou bačkoru. Jeho výsledkem je mimo jiné i to, jak se lidé následně mají… Zadarmo není vůbec nic!

Nebo slyšíš od dětství – věř nám a budeš mít jistoty skvělého života. Tak nějak to říkají postupně rodiče, kamarádi, učitelé ve školách, zaměstnavatel, politik, kde kdo…

Myšlení proti proudu je jiné.

Nikdy nevěř, že existují jistoty!
Nikdy nevěř, že mají pravdu!
Nikdy nevěř nic a nikomu!

Proč je to dobrý postup?

  Pokud se smíříš s tím, že jistoty neexistují, naučíš se pracovat s příležitostmi, s rizikem, s pravděpodobností a naučíš se postupně přijímat odpovědnost za svůj život, za svoje výsledky.

  Pokud přijmeš pravdy jiných lidí, budeš žít jejich život. Pokud přijmeš pravdy svých poznání, začneš tvořit svůj život podle sebe.

✓  Nevěř nic a nikomu – to se může zdát dosti tvrdé. Takže alespoň ověřuj a potom důvěřuj. Ale vždy hledej pro sebe ty nejlepší alternativy!

Když myslíš, plaveš a žiješ unášen proudem…

V zásadě nemusíš nic dělat. Nemusíš vynakládat příliš energie, proud tě odnáší a ty neovlivníš, kam. Nemusíš moc přemýšlet, protože stejně nic neovlivníš, nevymyslíš, nezměníš. Když myslíš, plaveš a žiješ unášen proudem většinové populace tak, jak je to nastaveno systémem, potom se bude prostě tvůj život takový, jako jsou životy většinové populace a tak, jak ti to systém nasunul do hlavy!

Když myslíš, plaveš a žiješ proti proudu…

  Musíš vynaložit vždy více energie. Také musíš přidat strategii, myšlení a mít představu, kde a proč se proti proudu pohybovat. Chceš plavat proti proudu efektivně, podnikáš akce a aktivity, postupuješ nejistoty, rizika, měříš, počítáš, vyhodnocuješ, neustále přizpůsobuješ rozhodování tomu, co ti protiproud přináší do cesty.

  Pluješ-li po proudu, vidíš kolem stejný proud lidí, věcí, okolností, příležitostí. Pluješ v tom proudu, do kterého tě život nasunul. Jsou-li to odpadky, těžko se z toho dá vybočit bez vynaložení energie. Jen pozvolna se věci v proudu mění…

  Plaveš-li s proudem (obrazně na naší “levé straně” cash-flow kvadrantu), je to pohodlné. Plavou tak nakonec téměř všichni, koho znáš. Je to přece normální žít ve světě, kde prodáváš svůj čas, svou energii a potenciál za almužnu mzdy a vyměňuješ svůj život i svobodu za peníze. Dělají to tak přece všichni…

Jistota je, že po proudu se dostaneš pouze tam, kam tě proud zanese… Nemáš moc na výběr!

  Plaveš-li proti proudu, neustále vidíš nové lidi, věci, okolnosti a příležitosti, jak ti plavou naproti a ty si jen vybíráš ze švédského stolu. Proud peněz, zajímavého života, okolností, jaké splýváním po proudu prostě nikdy neuvidíš!

  Plavat proti proudu je zdánlivě nepohodlné, protože musíš vynakládat více energie, je to více riskantní a navíc nejisté. To, že někdo má za svůj čas a svou energii jinou odměnu, než jak to lidi naučil systém, nemusí být onou většinou pochopeno.

Jistota je, že aktivním plutím proti proudu se dostaneš vždy tam, kam vědomě plaveš a můžeš si vybírat, kam to bude!

Věřím, že tyto příměry budou pochopeny. Jsou to fakta, která si nechej projít hlavou!

Systém, který tě dostane do pasti krysího závodu.

Ano, je to systém = nastavení společnosti. Rodiče, škola, společnost, kamarádi, prostředí, zaměstnání, práce. Uč se, abys měl dobrou práci. Uč se vyměňovat svůj čas a svou svobodu, energii, talent, potenciál a své JÁ vyměňovat za peníze. Nechej se zdanit 50, 70 %, užívej si svobody na příděl pár týdnů v roce a doufej, že bude líp. Protože ten krysí závod ubírá energii, ničí perspektivu, krade potenciál. Na konci cesty je v lepším případě diplom, váza, poděkování a mrzký důchod. OK, většina lidí to tak chce, vidí v tom svoje jistoty. Je to jejich život v proudu, po proudu, plyne, splývá, někdy rychle, jindy pomalu, ale vždy jen tam, kam jde proud, kam jde dav, kam určí systém… Opravdu to tak chceš? Není to náhodou past na tvůj čas a na tvou svobodu? Jak dopadnou tvoje sny, vize, plány?

Varianta na pokraji systému.

Ano, můžeš se rozhodnout a vzít svůj osud do vlastních rukou. Vzít si zpět svůj čas a svou svobodu. Využít svůj talent, potenciál a sílu pro vlastní záměry. Jsi člověk podnikavý a víš, že peníze, bohatství, či lepší život se prostě dělají myšlením. Ano, to je cesta podnikatele.

Zažil jsem svůj život na „levé straně“ v systému, který mi říkal, co mám dělat. Udělal jsem rozhodnutí a naučil jsem se dělat to, co je pro mě nejlepší. Zjistil jsem, že je to finančně výhodnější, získal jsem zpět svůj život, svůj čas a netušenou míru svobody. A také jsem se naučil pracovat s nejistotou, s riziky, s pravděpodobností. Učil jsem se to, co systém školství lidi nenaučí. Cesta podnikáním byla vzrušující.

Ano, podnikání je součástí systému. Ale jaksi nepochopeně. Podnikatelé jsou ti, kdo sobě, státu i společnosti dělají, vyrábějí peníze a zakládají finanční toky pro výběry daní. Bez podnikatelů a podnikavých lidí by systém neměl co vybírat, umřel by hlady. Podnikatelé pro stát dělají, zajišťují a fyzicky vybírají veškeré daně, krmí stát, krmí hydru, krmí organizovaný zločin. Část těch peněz se dostane i na místo určení, třeba potřebným či pro provoz státu. Daně jsou v pořádku. Co ale v pořádku není, je společenská nálada vůči odvážným, podnikavým lidem, kteří mají odpovědnost za životy svoje, za životy zaměstnanců, za fungování společnosti, za vymýšlení peněz a výběry daní…

Asi nemusím zdůrazňovat, že se systém nechová dobře k těm, kdo jej živí. Podřízne si snadno zlatou husu, zlikviduje ty, kdo tvoří hodnoty a vybírají daně. A potom si systém otevře penězovod z budoucnosti, kdy okrádá o peníze budoucí daňové poplatníky, kteří se třeba ještě ani nenarodili. Systém, ta nenasytná hydra s prorostlým organizovaným zločinem s přisátou armádou neschopných lidí, vymyslel fintu, jak tunelovat budoucnost. A potom něco z toho formou dotací přidělí bolševickým nokům, armádě neschopných či všehoschopných.

Podnikatelé jsou odsouvání na okraj systému. Ten je ale trpí, protože potřebuje jejich peníze. Pravidla a zákony pro podnikatele dělají paradoxně lidé z „levé strany“, často neználkové a neschopní jedinci, kteří nic o podnikání nevědí. Ale vědí, jak z podnikatelů dostat právě ty peníze…

Podnikání je cesta ke svobodě a k penězům. Miluji podnikání a miluji vytvářet věci, hodnoty a dělat pro lidi, kteří to potřebují. Ale některé okolnosti podnikání jsou… Jsou prostě náročné. V dnešní zavirované době extra…

Příležitost burza.

Do toho mi kolem roku 2000 přišla do cesty příležitost jménem burza. Ano, je to ta hra s čísly a s penězi, u které většina lidí vůbec netuší, jak funguje. Však my víme, že se toto ve školách neučí a systém spekulanty na burze nepodporuje, mlží, tají, nebo prostě neví, netuší… Ano, i burzy jsou součástí jistého systému. Ten systém se jmenuje kapitalismus. Podnikání na burze je tvrdý a nekompromisní kapitalismus. Je to rovná šance mozků a schopností. Vítěz bere vše a nebere ohled na poražené. Vše zde funguje jinak.

To, co mě zaujalo na příležitosti burzovních spekulací, bylo zejména to, že jsem tuto příležitost pro sebe viděl jako alternativu pro svoje podnikání. Vždyť jen stačilo monetizovat aktiva, šupnou peníze do hry a pracovat s nimi jiným způsobem. Ano, vydělávání peněz na burze jsem pro sebe a stovky dalších lidí objevil jako alternativu k jakémukoliv složitějšímu a náročnějšímu způsobu vydělávání peněz. Burza je technicky a technologicky nejjednodušší podnikání, které znám. Navíc žádné papíry, povolení, žádné starosti s provozem firmy, se zákazníky, s logistikou, s neplatiči, s úředníky, se systémem…

Nemít žádné pletky se systémem… Vlastně toto byl nejbáječnější a nejnadějnější objev. Systém o podnikání na burze v podstatě moc neví. Legislativní ukotvení příležitostí pro spekulanty je nijaké až vágní. Šmírovací systém v podstatě nulový, daně nulové, nebo minimální. Žádné evidence, hlášení, kontroly, zaklekávačky, EET, kontrolní šmírování, šikana. Téměř absolutní svoboda ve všem, co se kolem burzy dá vymyslet!

V podnikání přicházely a přicházejí nejen úspěchy, ale sem tam i neúspěchy, prohry a potíže. Burza pro mě byla a je alternativa a příležitost k tomu, že mohu vydělat kdykoliv tolik peněz, kolik potřebuji. Nějaké krize a problémy řešit nemusím. Podnikání na burze mi dalo čas a svobodu. Potom jakýkoliv problémek v podnikání je méně náročný, než by byl samostatně, protože podnikáním na burze jsem došel do stavu, že to klasické podnikání prostě mohu, ale v kterémkoliv čase nemusím mít. Mohu, ale nemusím – to je svoboda.

Svoboda a čas souvisejí s penězi. Svoboda a čas bez peněz nefungují. Peníze bez času pro sebe a bez svobody ztrácejí smysl. Moje rovnice

ČAS = SVOBODA = PENÍZE

dává smysl v podnikání a na burze potom dvojnásob!

Také jsem se naučil, že pojmy čas a svoboda nejsou jen prázdná slova, nebo slova se skvělým obsahem. Ve skutečnosti právě tato slova obsahují v sobě peníze, investiční složku a zejména úžasnou páku, leverage. Ale to je na jiné téma, na jiný článek.

Obchodování, trading, spekulace, hra nebo podnikání?

Začínal jsem jako většina ostatních pokušitelů štěstí na burze. Studoval jsem knihy, články, sháněl jsem návody, doporučení, moudrosti či nějaký ten zaručený systém, Svatý Grál na peníze. Zkoušel jsem doporučené strategie, analytické postupy, sázel obchody, stoplossy, hrál jsem si, hledal jsem. Dnes bych tyto svoje začátky popsal – šel jsem s proudem, učil jsem se stejně, jako stovky a tisíce dalších pokušitelů štěstí.

Po čase jsem pochopil, že právě skutečnost, že jsem se učil a že jsem šel s proudem či davem mně podobných obchodníků a traderů, že toto mi způsobilo mix naděje i zoufalství. Přišly úspěchy, zisky, ale i neúspěchy a ztráty. Hrál jsem nerovnou hru se systémem, jehož úkol byl vydělávat peníze. Ale vydělávat moje peníze pro ostatní. Pochopil jsem paralelu mezi státem a systémem, který lidi motivuje k práci a k tomu, aby mu odevzdávali peníze, čas, svobodu a energii. Pochopil jsem, že není pro mě dobré plavat po proudu a dělat to, co ostatní!

Brokerské firmy, rádoby poradci a „experti“, literatura vytvářejí systém informací, které jsou mixem reality, pravdivých informací a do toho jdou s proudem manipulace, knížecí rady, někdy i podvodná jednání. Výsledky většiny těch, kdo uvěří tomuto systému a jdou s proudem, jsou jako přes kopírák – chvilky naděje, rychlé a snadné výhry a peníze a ve finále chyba a fatální ztráta a často i konec. Tito pokušitelé štěstí buď svůj sen vzdají, nebo dají další pokusy. Pokud pochopí systém burzovních lží a manipulací a naučí se jít proti proudu, dávají si šanci vítězit! Je pouze malá část lidí, kteří to nevzdají a dají si šanci nejen udržet se na burze, ale zejména přehodnotit vše, co nasunuli do hlavy špatně.

Jak a proč podnikat a žít lehce mimo systém?

Pro mně a stovky dalších lidí je burza zejména o možnosti podnikat. Beru tuto příležitost jako podnikatelský systém. Je to životní styl a způsob, jak řídit investice, peníze, aktiva. Poměrně slušně mimo systém. Je to svoboda a odpovědnost.

Jak a proč podnikat a žít lehce mimo systém, to je otázka, kterou by si měl položit čtenář tohoto článku dříve, než se to dozví ode mně a od mých parťáků. Možná důležitější jsou ona proč. Proč usilovat o to, získat vzdělání a jisté expertní dovednosti k tajnému byznysu lehce mimo systém. Pouze kvůli penězům? Nebo zde hraje roli otázka dalších hodnot, jako jsou svoboda, čas pro sebe, nezávislost, seberealizace a další? Jak je ta motivace opravdová? Je to opravdová touha, nebo jen pokus? Odpověz si na otázky proč a potom se zabývej otázkami jak.

Jak nastoupit cestu inteligentního investora a podnikatele lehce mimo systém?

Mnoho burzovních obchodníků a tzv. traderů mají burzu jako herní systém na peníze, něco jako ruletu. Hledají zaručené návody a živí víru, že to něco musí existovat. Řeší jen ty technikálie, analýzy příležitostí, zisky, ztráty a doufají, že prostě vymění místo zaměstnance za super pozici vydělávajícího tradera. Podlehnou sebeklamům a s vidinou, že z mála peněz nasekají rychlé prachy, nejlépe milióny, chovají se na burze nerozumně, hazardují, vlastně někdy řádí jako šílenci. A blouzní o paternech, klouzavých průměrech, zázračných indikátorech, chytají se kde čeho…

Ale můžete mít přístup podnikatele. Nešílet, nebláznit.

  Pochopit, že jste v nejpříznivějším pravděpodobnostním systému, ve kterém můžete mít rizika pod kontrolou.

  Pochopit, že za jistých okolností můžete sbírat 80-90 % všech otevřených obchodů na burze do zisku.

  Pochopit sám sebe a odbourat složitosti, mýty, pověry a naučit se myslet a jednat proti proudu!

Ano, na burze můžeš vydělat klidně desítky procent týdně, či měsíčně. Je to o štěstí, jindy o promyšlené strategii. Je to o schopnosti pracovat s riziky. Ale musíš pochopit a připustit si fakt, že to největší riziko není na burze, ale že se nachází ve tvé hlavě.

Na burze obchoduješ se sentimentem a pracuješ výhradně se svou hlavou. A máš pouze dvě možnosti, ceny buď rostou, nebo klesají. Jen se musíš naučit dvě věci:

Brát zisky, když jsou a pochopit, že klidně i více než 90 % všech obchodů na burze, které otevřeš jistým způsobem, můžeš uzavírat v zelených, to jest v zisku. Zasadíš myšlenky a sklízíš peníze. Tak je to jednoduché.

Nebrat zbytečné ztráty. Ano, je to tak, neúspěšné obchodníky na burze kosí fakt, že až 80 % ztrát berou zbytečně. Neumějí pracovat s riziky, ani se svou hlavou. Takový je fakt. Je to jednoduché se naučit dělat to správně. Je to náročnější to dělat poctivě…

Šance v dnešní zavirované době.

Zdravotní situace společnosti je špatná a výhledy na nejbližší měsíce či dokonce roky, nejsou nejlepší. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale nic neovlivníme. Můžeme ovlivnit pouze sami sebe a to, co děláme. Jak zacházíme se svým časem, se svou svobodou a s příležitostmi. I takto zavirovaná doba těch příležitostí nasází hodně! Jen je třeba mít oči otevřené a je třeba být připraven. Neboť kdo je připraven, není překvapen.

Proto mimo jiné několikrát do roka využívám příležitosti pro to, abych si zadotoval live účty na burze a přidal k nim bonusový kapitál. Teď je na cestě 60 % plus, mám to rád. Také mí investoři, kteří jsou v mém „tajném“ uzavřeném fondu, přisypávají svoje peníze. Takže ona ta doba není až tak špatná. Překvapuje mě neustále, kolik mají lidé peněz. Vypadá to na rekordní žně…

Podnikání na burze nemusí být o tom – dělám si sám na svém účtu se svými penězi.

➦ Pokud se naučíte konzistentně vydělávat a riskovat opravdu málo, myslet a jednat profesionálně s výsledkem dejme tomu 20, 30 či 60 % ročně, nezatěžujete své účty a mysl riziky a umíte stahovat z burzy svoje peníze, klidně i 80-90 % všech obchodů v zisku, potom si dáváte šanci na to, že se do vašeho podnikání mohou dostávat peníze rizikových investorů. Mezi námi, je to snadnější, než si možná myslíte.

➦ Pokud ale movitější lidé se zdravým vztahem k riziku zjistí, že umíte relativně bezpečně udělat třeba jen těch 20 % ročně, sesypou se na vás, jako čmeláci na med. Nemusíte riskovat se svými penězi a přesto můžete dělat s velkým kapitálem. Bez osobních rizik. S minimálním zdaněním, legálně, tajně, mimo systém. Víte někdo o něčem lepším?

Bylo to dnes krapet delší. Ale věřím, že pro chytré hlavy inspirující?

Jirka Mazur

PS:

  • Bavil vás tento článek?
  • Baví vás toto téma?
  • Baví vás burza?

Pokud ano, dáme pokračování příště!

Pokud si odpovídáte 3x ano, potom si zajistěte místo na připravovaném webináři, který plánuji na čtvrtek 17. prosince na téma článku! Nebo si rovnou zajistěte účast ihned a zapojte se do diskuze. Téma je jistě akční!

Zde si rezervujte místo na webináři:

JAK A PROČ JÍT PROTI PROUDU?

JAK A PROČ PODNIKAT A ŽÍT LEHCE MIMO SYSTÉM?