🔒  VSTUP DO FREE ZÓNY      |     🔒  HNB AKADEMIE      |     🔒  VSTUP PRO ČLENY       |    🔒  WINSIGNALS   

Prověřený postup, jak se naučit investovat téměř z nuly na milion

… Aneb akční plán inteligentního investora na burze!

V tomto článku si povíme, jak je technicky a technologicky možné dostat se na burze s relativně nízkým rizikem téměř z nuly na milion a více. Řekl bych zajímavé know-how! Hodně lidí o tom sní, pouze málo jich to dokáže!

Na konci článku se dozvíte, kde a jak toto know-how získat. Vím, že začnete plánovat útěk ze zaměstnání, či náročného podnikání, až zjistíte, že to jde dělat jinak. Nejdříve se ale pusťte do čtení!

________________________________________________________________

Přemýšlíte někdy o těchto věcech?

Jak se lze propracovat ze začátků na burze k tomu, aby se stala příležitostí k podnikání?

Jak rozpohybovat peníze téměř z nuly na milion?

Je burza pouze hazardní hrou, nebo může být seriózním podnikáním?

Kdy se z pokušitele štěstí stane profesionál?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, že byste chtěli mít skutečně nezávislé podnikání, které lze začít téměř z ničeho a které by vám poskytlo to, po čem toužíte?

Jak lze z mála udělat velké peníze? 

Tak jisté je, že v jakémkoliv zaměstnání těžko. Pokud člověk nesází na výhru v loterii, dědictví nebo na to, že ho nechytí, potom nezbývá, než zapojit do hry osudu vlastní hlavu, mozek v akci.

Pro 95 % populace je obchodování na burze celkem nedostupná záležitost. Myšlení zdecimované systémem nemusí být tím nejlepším výrobním nástrojem pro peníze, svobodu a nezávislost. Že jakékoliv podnikání i investování na burze je výsledkem myšlení, nikoliv práce, to je jasné asi většině lidí, kteří touží po realizaci svých snů. Jen prostě nevědí, jak na to. Proto hledají, studují, doufají…

Málokdy se doví, že to hlavní, co musí ve svém životě změnit, se nachází v jejich vlastní hlavě. A není to jen myšlení, ale jsou to i postoje, návyky a vztah ke všemu, co považují za důležité.

Existují možná důvody, proč se atributy úspěchu neučí ve školách, v rodinách, ani nejsou ve společnosti přijímány tak, jak by měly. To však neznamená, že bychom na ně neměli nárok. Opak je pravdou. Otázkou je jen, jak na to. Úspěch nesouvisí s formálním vzděláním a exaktními znalostmi. 

Ve školách nám neřekli vůbec nic o tom, jak v životě vydělat peníze, ani jak si splnit své sny. Říkali nám „dobře se uč, abys měl dobrou práci“. Naříkali ale, co se učit, abychom správně využili svůj potenciál a jak peníze vydělat. Vzorec myšlení byl prodávat čas, potenciál a energii jiným lidem či systému za drobné peníze, které se nazývají mzda nebo odměna za vykonanou práci. Ale ve skutečnosti je to jen almužna a kapesné pro otroky.

Práci (zaměstnání) jsem opustil velmi brzy po škole, protože jsem to pro sebe vyhodnotil jako nejhorší možný způsob pro vydělávaní peněz, který navíc značně omezuje svobodu a krade čas i potenciál člověka. Podnikat jsem začal nejen proto, abych měl více peněz. Hlavním benefitem byla svoboda, větší nezávislost, seberealizace. Největším ziskem byl ovšem čas pro sebe, který jsem přestal prodávat za peníze a mohl jsem jej v koncentrované podobě věnovat tomu, co mě baví, co mi dávalo smysl a také sám sobě, přátelům a rodině.

Klasické podnikání a řízení investic na burze mají mnoho podobností

Podnikám přes 30 let, na burze obchoduji více než 20 let. Považuji se za úspěšného, splnil jsem si své sny a ještě mě další čekají. Získal jsem to, po čem jsem toužil ze všeho nejvíce – samostatnost, svobodu a nezávislost. 

Nemůžu ale říct, že to bylo vždy jednoduché a bez problémů. Naopak, hodněkrát jsem byl se svým podnikáním hodně na vrcholu, ale i hodně dole. Řešil jsem věci, kvůli kterým jsem měl bezesné noci, někdy to bylo pěkně náročné. Podnikatelům to jistě nemusím vysvětlovat…

Když jsem pro sebe objevil příležitost burzy a když jsem pochopil mechanismus, jak se dají peníze vydělávat technicky a technologicky nejjednodušším způsobem, jaký kdy byl vynalezen, byl jsem přesvědčen, že jsem natrefil na tu pravou cestu pro finanční svobodu a pohodový život. To jsem ale v úvodu netušil, co všechno mě na burze čeká.

Stručně – byly to roky fenomenálních úspěchů, stejně tak jsem si užil lehké krachy, prohry a náročné situace. Období učení, období akce a přestávky, kdy jsem hledal cesty, jak dále. Místy moje podnikání na burze připomínalo horskou dráhu. Měl jsem to štěstí, že jsem na burze vždy pracoval s rizikovým kapitálem, takže jsem moc nemusel řešit ani slastná období snadných výdělků, ani období kapitálových propadáků.

Časem mi bylo stále více jasné, že musí existovat postupy, které umožní zklidnit onu horskou jízdu a adrenalin v permanentních burzovních akcích. Uvědomoval jsem si paralely a podobnosti burzovních spekulací se svým podnikáním. V obojím se vyskytuje prvek spekulace, pravděpodobnosti a řízení rizik.

Podnikání, i to na burze, představuje výzvy a probouzí někdy nezřízené ambice!

Pochopil jsem principy uvažování lidí z pravé části Kiyosakiho Cash-flow kvadrantu a zakomponoval jsem je do svého života i podnikání. Naučil jsem se pracovat celkem důsledně s Pravidlem 80/20 a s nejrůznějšími pákovými efekty. Naučil jsem se řídit riziko, plánovat, přidal jsem strategie.

Vím, že toto jsou věci pro 90 % populace celkem nedostupné a že jsou vlastně výrobním nástrojem pro úspěšné podnikání.

Vím, že nápady, vize, příležitosti mají svůj původ v hlavě.

Vím, že peníze se vydělávají myšlením, nikoliv prací.

Mnoho lidí tato tvrzení iritují, ale nehodlám na tom nic měnit. Mnoho lidí touží po jistotě, klidu a rajském životě. Mým výrobním nástrojem je ale nejistota, neustálá změna a akce. Opak toho, čeho se lidé obávají.

Velkým nepřítelem úspěchu u 90 % lidí je STRACH

Můžu tomu rozumět, ale nemusím pro to mít pochopení. Strach o práci, o peníze, o jistoty, o budoucnost. Strach z neúspěchu, ze ztráty, z názoru jiných lidí. Strach z neznáma, z rizika. Někdy strach z nepohodlí.

V mládí jsem se věnoval adrenalinovým sportům – jeskyňaření, horolezectví nebo paraglidingu. Bylo mi jasné, že určitá míra strachu je pro úspěšné přežití prostě nezbytná. Šlo spíše o respekt před poznaným rizikem. Kdo riziko neodhadl, nebo podcenil, nedopadl v těchto mých oblíbených sportech moc dobře…

V podnikání a na burze jsem musel vždy riskovat více, než by bylo příjemné pro 90 % ostatních lidí. Úspěch nemusí souviset se vzděláním, znalostmi ani talentem či inteligencí. I když v nezbytně nutné míře jsou tyto ingredience žádoucí :-). Finální úspěch v jakékoliv činnosti, v podnikání i na burze, souvisí především v identifikaci rizik, neustálé prevenci a v tom, že strach je překonáván s náležitým respektem a s úctou k možnému výsledku.

Zdá se vám to jednoduché? Ono to v zásadě jednoduché je, ale ujišťuji vás, že v podnikání i v řízení investic na burze je výše uvedené naprosto zásadní! Musel jsem v podnikání i na burze zažít hodně skvostných adrenalinových akcí i drsných propadáků, než jsem si to uvědomil. Byť mě veřejnost zná jako víceméně klidného člověka, můj smysl pro dobrodružství, adrenalin a akci mě dostával často na výsluní, ale také mě pěkně potrápil. Ale vraťme se k burze.

Jak začít na burze, aby to dávalo smysl?

Když jsem já osobně začínal na burze, moje ambice byla – naučit se burzovní spekulace, přijít na nějaký ten Svatý Grál pro úspěšné spekulace a rozhodování, a prostě se přesunout z klasického podnikání do čistě finančního světa. Bylo mi jasné, že burza představuje příležitost pro technicky a technologicky nejjednodušší podnikání s penězi na světě. A za tímto názorem si stojím dodnes.

Mojí ambicí na burze v prvních letech podnikání bylo naučit se obchodovat prohánět na burze vlastní rizikový kapitál, který by mi postupně generoval pěkné zisky. Když se mi hned na první pokus podařilo za 14 dnů zhodnotit svůj první Live účet o téměř 100 %, hravě jsem si s kalkulačkou spočítal, kdy budu se svým počátečním kapitálem dolarovým milionářem. Myslel jsem si o sobě zcela upřímně, že jsem geniální a svět vypadal báječně.

Ale mělo to i svou odvrácenou stranu. Vrátím se ke svému prvnímu pokusu na burze. Euforie z prvních úspěchů byla obrovská. První burzovní krach byl na obzoru. Stačilo pár akcí a vše bylo jinak. Za dalších 14 dní se můj první účet přiblížil k nule. Druhý a třetí pokus byl již rozvážnější. Vlastně mi to potom docela šlo a já jsem si k burze přidal další malý byznys.

Začal jsem učit lidi to, co mě osobně bavilo. To bylo skvělé rozhodnutí, protože mi v rámci vzdělávání mými kurzy prošly stovky a tisíce lidí, které bavilo totéž. Mohli jsme navzájem sdílet své úspěšné strategie i neúspěchy. Učil jsem se z úspěchů i neúspěchů druhých a posouval jsem to dalším lidem. Výsledek asi znáte – série mých seminářů o burze, manuál o obchodování, skvělý online kurz a spousta dalšího.

Rychlé výhry, rychlé prohry. Totéž se podařilo desítkám a stovkám mých klientů. Dalo by se říct, že zhodnotit účet o stovky procent umí každý šmoula… Stejně tak prodělat peníze uměli a umí i velmi zkušení.

Lidé se mě ptají, jak začít na burze

Jak se naučit toto akční podnikání, jak se naučit obchodovat, řídit peníze a spekulace. Byl bych raději, kdyby se mě ptali, proč to mají udělat. Proč podstupovat rizika a proč se vydat na tuto dobrodružnou cestu – chytré podnikání pro odvážné.

Pokud je smyslem jen ona hra, nebo touha si přivydělat, nebo vylepšit finanční situaci, potom jsou to dosti chabé motivace pro toto podnikání a většinou končí neúspěchem. Ambice obchodovat na burze, abych nahradil mzdu nebo dosavadní byznys pravidelným příjmem z burzovních spekulací, je problematická. V mnohých ohledech i velmi riziková. Ambice zabíjejí příležitosti dříve, než tyto spatří světlo světa v celé své kráse.

Ambice nahradit příjem ze mzdy nebo mizerného podnikání příjmem z burzy zradí 90 % všech účastníků. Tlačí totiž na pilu, riskují, aby vydělali. A již se těší na své peníze, někteří dokonce předčasně řeší, jak je zdaní, spotřebují nebo probendí. Většinou se jich nikdy nedočkají. Číst knihy o tom, jak se z pár tisícovek udělá milion a doufat, že se mi podaří totéž, je většinou nereálné. Ne, že by to nešlo. Pár hodně šikovných traderů, co to dokázali, znám osobně. Ale…

Je tady ještě faktor složené úročení. Pokud peníze vydělávané na burze postupně budu projídat, nemám co úročit a jak navyšovat kapitál. Výsledky práce s kapitálem a s efektem složeného úročení může být zcela ohromující.

Přišel jsem na to, jak se hromadí na burze bohatství

Burza může být strojem na peníze, stejně tak jako bezednou žumpou. Většina pokušitelů štěstí na burze peníze prodělává. Menšina vydělává. Pár procent úspěšných potom vydělává hodně. Jistá část profesionálů potom vydělává fenomenálně hodně. Co je jisté – všichni se pohybují na stejné burze. Burza se svým sentimentem a se svými cenovými pohyby, se svými příležitostmi k zisku, je pro všechny účastníky stejná. Jak je to možné, že jen někteří uspějí?

Znám hodně lidí, kteří umějí na burze série ziskových obchodů s více než 90% úspěšností. A přesto na burze paběrkují. Znám mnohé, kteří uzavírají polovinu obchodů ve ztrátě a jsou v balíku a prosperují. Jak je to možné? Kde je ten burzovní Svatý Grál?

Namátkově pár myšlenek:

» Burza je technicky a technologicky nejjednodušší podnikání.

» Burza je čisté podnikání s penězi a kapitálem.

» Burza je legislativně i daňově tím nejpříznivějším byznysem, který znám.

» Burza a dění na burze je pro všechny účastníky v zásadě stejná, ale jen pár procent vítězí.

» Burza je jediné podnikání, kde mohu pracovat s vysoce účinnými leverages.

» Burza je jediné podnikání, kde mohu bez průběžného zdaňování pracovat roky a hromadit kapitál.

» Burza je podnikání, kde mohu nejlepším způsobem pracovat s mechanismem složeného úročení.

Stačí? Mohl bych pokračovat. Výše uvedená slova vzbuzují naději, zvědavost a vzbuzují ambice. Ale ambice mohou být zhoubné. Stejně tak, jako jakékoliv emoce, které se vyskytují v našich hlavách kolem peněz a z nich vyplývající budoucnosti. Emoce na burze zabíjejí sny většiny účastníků. Ambice a emoce.

Jak začít na burze?

Proto dnes říkám lidem, aby si nejdříve odpověděli na otázky proč. Proč vlastně na burze podstupovat ten čas, adrenalin, rizika? Příležitost dělá zloděje. Je ale blbé okrádat sám sebe. Je lepší tu příležitost hned od začátku uchopit trošku jinak, než je zvykem v této branži.

Je dobré na burze začít hned od začátku s otevřenou hlavou, s jasným plánem a s vizí typu PROČ. Je třeba nastavit správně vize, ambice a začít s razantními změnami v zaběhlém myšlení. Zejména je třeba změnit NÁVYKY a nastavit nejen na burze, ale i v životě a v podnikání nová PRAVIDLA. Pravidla úspěšných lidí v životě a Pravidla pro úspěšné řízení investic na burze. Všimněte si, že nepíšu pravidla pro obchodování, trading a podobné nesmysly.

Na burze totiž jde o sofistikované a chytré řízení investic. Burza je podnikáním. Pokud je toto správně pochopeno, může být burza tím správným strojem na peníze a zdrojem budoucího bohatství a svobody.

Burza není práce, není to zaměstnání. Podnikání na burze je mentální proces založený na svobodě a vlastní seberealizaci. Je to podnikání chytré akce, které vyžaduje odpovědnost, trpělivost a sebekázeň. Že se to někomu nerado čte? Raději byste něco snadnějšího, nebo nějaký návod na vydělávání peněz? Tak to raději rychle opusťte tyto stránky a šup někam raději do poklidné práce. Sice bez vizí a bez peněz, ale s klídkem a bez rizik. I když – není právě tím největším rizikem probendit potenciál života někde v klídku?

Burza jako podnikání

A jdeme do finále v dnešním článku. To hlavní nakonec.

Pokud pojmu své burzovní spekulace jako podnikání, musím k celému procesu učení se na burze zaujmout přístupy podnikatele. Podnikatel je člověk, který žije a přemýšlí na pravé straně CF kvadrantu. Jeho myšlení, postupy, přístupy a rozhodování, jsou prostě jiné a je nutné je znát.

Podnikatel má vize, plán. Ví, co a proč dělá. Princip podnikání je → s málo penězi roztočit kola velkého byznysu. Jak udělat s málo penězi ten vytoužený milion? Mechanismus, jak se z garážového podnikatele stane milionář a jak z malého vstupního kapitálu na burze rozpohybovat velké peníze, je podobný, řekl bych téměř stejný.

Opakuji ještě jednou. Rozpohybovat kapitál téměř z nuly na milion je možné a reálné nejen v podnikání, ale i na burze. V podnikání to dokázaly tisíce lidí a na burze také. Dokonce kvůli tomu není třeba zvyšovat ambice, rizika nebo si někde půjčovat peníze či riskovat vlastní peníze, na kterých závisí existence a osud třeba celé rodiny. Brr, do takového rizika jsem nikdy nešel. A doufám, že ani vy nepůjdete. Jde to totiž i jednodušší cestou.

Mimochodem, jistě chápete, že není v zájmu brokerských firem, abyste se učili na burze obchodovat s minimalizací rizika a ambicí. Kdyby to dělali všichni, z čeho by žili?

A jistě chápete, že tradiční školský systém ani stát nemají příliš zájem na tom, abyste byli samostatní, finančně nezávislí nebo dokonce nadměrně svobodní. Kdyby to tak dělali všichni…

Prověřený postup, jak se naučit investovat téměř z nuly na milion

Teď to nejdůležitější. Jak se naučit investovat téměř z nuly na milion a více? Nalijme si čistého vína, zaručené návody na to neexistují. Ty jsou pouze v pohádkách. Ale je jistý prověřený postup, který jsem vyzkoušel já a spolu se mnou stovky dalších parťáků! Jsem existující důkaz, že takový postup existuje. Začínal jsem z nuly, jako tisíce dalších a dnes na burze obchoduji s milionem EUR. Ukážu vám to!

Naprostá většina začátečníků tuší správně, že na burze se dají vydělat rychle poměrně velké peníze a na tom stavějí svoje doufání ve štěstí. Jenže jsou zde i rizika, že jim to nevyjde? Jaké je řešení? Tím řešením je něco, co bych nazval 

Akční plán inteligentního investora na burze

Na to, abyste v jakémkoliv podnikání nebo na burze rozpohybovali peníze téměř z nuly na milion a výše, musíte vědět, jak to máte udělat. Nejlepší je, když znáte prostupy, které před vámi prověřili jiní a přidáte něco navíc. Musíte mít plán a strategii. Musíte přidat opravdu silnou motivaci, vůli, disciplínu, vytrvalost a trpělivost. 

Pokud jste na to připraveni, mám pro vás plán, jak se dostat téměř z nuly na milion a jak si nepokazit příležitost, mám pro vás tuto akci:

AKCE 

Pokud chcete získat prověřený postup, jak se naučit investovat téměř z nuly na milion a pokud chcete znát akční plán inteligentního investora na burze, zvu vás na webinář, do online vysílání, kde si pár úspěšných investorů a parťáků pozvu a naše postupy vám odhalíme!

Pokud vás zajímá, jaké chyby mě na burze připravily o nejvíce peněz a naopak jaké postupy mi nejvíce peněz vydělaly, posuňte se červeným tlačítkem na další stránku. Pokud za sebou nemáte roky zkušeností na burze, tohle Vám zachrání balík.

O čem to bude, se podívejte zde

Prověřený postup, jak se naučit investovat téměř z nuly na milion - přednáška

Děkuji, pokud jste dočetli až sem a těším se na společné akce!

Jirka Mazur

Komentáře
 1. Rudolf napsal:

  Zdravím Jirko!
  Těším se na tuto Tvou novou akci. Rád sledují Tvé projekty. Rád bych se připojil do diskuse a do tohoto projektu. Neoplývám hlubokými myšlenkami proto moc rad dávat neumím. Mám rád když si danou věc mohu polopaticky vyzkoušet a ověřit. Proto srozumitelnej návod u mě vždy vítězí

 2. Roman napsal:

  Pane Jiří, čte se to jedním dechem a vyzařuje z toho důkladná znalost a zkušenosti. těším se Roman.

 3. Jiří zdravím.

  Opět skvělé.
  Těším se na 1. květen !!

  Hezké dny .

  František

Komentáře nejsou povoleny.