🔒  VSTUP DO FREE ZÓNY      |     🔒  HNB AKADEMIE      |     🔒  VSTUP PRO ČLENY       |    🔒  WINSIGNALS   

VÍTĚZNÝ ÚNOR LEHCE MIMO SYSTÉM

Proč v únoru 1948 zvítězili tupí nevzdělanci?

A proč občas vítězí i dnes? Říkáte si možná, že je to expresívní věta na úvod. Ano, v zásadě nemáme důvod slavit „vítězný únor“, ale spíše to, že jsme se vymanili z temnoty bolševického převratu. Historikové bádají o příčinách toho, co se tehdy stalo. Uvádějí hodně okolností, jako je politika, příklonnost k Moskvě (stařík na hradě ví svoje), hospodářské důvody, zmatené a po válce lépe manipulovatelné obyvatelstvo a tak dále…

Jedna z hlavních příčin se ale opomíjí. Nazval bych jí jako nedostatek vzdělání. Ano, nevzdělané a místy i tupé (a tím snadno manipulovatelné) masy lidí se nechaly zlákat představou, že když ukradou majetky úspěšným a bohatým lidem, budou bohatí všichni, kterým se toto bohatství přerozdělí. Zhlouplé masy si myslely, že pokud podnikatelé a majitelé továren, živností a všeho, co dělá ekonomiku, mají recepty na to, jak budovat bohatství a majetek, že stačí tyto recepty jednoduše ukrást a poté budou prosperovat i zloději. Samozřejmě se počítalo s drobky pro poddané, aby poslouchali a byli lépe ovladatelní. Ano, tato taktika jistou dobu vycházela, protože ukradené majetky vynášely a pro úplatky nevzdělané populaci byly zdroje…

Plakát Adolfa Zábranského oslavující tzv. vítězný únor.

Plakát Adolfa Zábranského oslavující tzv. vítězný únor.

Co zloději přehlédli?

Tvrdili populaci, že peníze a bohatství se vydělávají tvrdou prací, nejlépe centrálně řízenou těmi, kdo mají k práci odpor (a proto kradou a přerozdělují). A také tvrdili, že ti, kterým bylo ukradeno, nepracují, flákají se, parazitují a že je vlastně logické, že bude-li se pracovat pořádně, bude bohatství více. Jenže, jak z historie víme, nebylo. Postupně se marné snahy nových „správců“ majetku, který „vítězně“ ukořistili, se začalo bohatství pozvolna vytrácet…

Důvod byl prozaický. My novou dobou vzdělaní lidé víme, že peníze a bohatství se dělají myšlením, nikoliv usilovnou prací.

Systém bolševiků přeorganizoval školství a vzdělání na to, aby se lidé naučili „lépe“ pracovat, aby měli kvalifikaci k práci, k poslušnosti, k placení daní a aby jednou za pár let šli manifestačně k volbám a „zvolili“ organizaci, která měla a má stále metody organizovaného zločinu, aby mohla i nadále přerozdělovat. Komunističtí mafiáni ale neuměli ani pracovat, ani přemýšlet. Marně pobízeli zblblé obyvatelstvo k pracovním výkonům, k překračování plánů (idiotských), k úsilí předehnat ty, kterým uloupeno až tak nebylo – rozuměj shnilý Západ… Docela blbá strategie hodná nevzdělanců.

O čem je myšlení k bohatství?

Stále mě udivuje, že když chce někdo více peněz, hledá „lepší“ práci. Místo aby hledal zdroje peněz. Místo, aby začal o penězích jinak přemýšlet. Hodně lidí je zmateno, pokud jde o peníze.

Teď chci jen jasně deklarovat. Ano, peníze nejsou všechno. Jsou pouze a poměrně často až na prvním místě. Ano, víme, že čas, svoboda, zdraví, seberealizace, pohoda v rodině, možnost pro koníčky, přátelství, cestování a kvalita života, jsou prostě na penězích závislé.

A také nechci říkat, že třeba formální vzdělání je k ničemu. Není. Sám jsem vysokoškolák a vážím si toho, že mám vzdělání, že jsem si prošel školou, akademickým vzděláním a našel jsem zde spoustu zážitků, přátel, okolností…

Ale jsem podnikatel. Z praxe vím, že v zásadě neexistuje korelace mezi dosaženým formálním vzděláním a úspěchem v podnikání. V podnikání je můj titul inženýra pouze ozdobou na vizitce a společenský status, který může budit důvěru a jistá očekávání. Ano, tak to jistě funguje.

Zcela nepochybně otevírá i formální vzdělání brány do světa, rozšiřuje možnosti, dává větší svobodu volby. O tom žádná polemika.

Pokud chcete zasvětit život prací pro jiné lidi, prodávat svůj čas, svou svobodu a potenciál jiným lidem za peníze, potom je formální vzdělání i nezbytné.

Pokud vnímáte společnost jako mix různě vzdělaných lidí, potom je jasné, že vzdělanější společnost prosperuje.

Pouze je třeba si uvědomit, že formální vzdělání je za účelem mít „vzdělání“, které vede k výkonu práce, k zaměstnání, k profesi. A může vést k pasti závislosti na systému. Může způsobit nedostatek peněz, nižší kvalitu života, svobodu na příděl. Může být překážkou, pokud jsou v hlavě nastaveny chybně vzorce myšlení, které jsou odpovědné za chtěnou kvalitu života.

Peníze, zisk, hodnoty, bohatství, cash-flow, aktiva, cokoliv si lze představit toto vše se vytváří myšlením.

Naše myšlení rozhoduje o tom, jak žijeme!

Naše myšlení rozhoduje o tom, jak se nám daří. Jak nám fungují peníze, podnikání, dělání…

Vítězný Únor lehce mimo systém

Ano, napsal jsem, že „vítězný“ únor 1948 měli na svědomí nevzdělaní tupci, nebo mírně řečeno s podporou méně vzdělaného, a proto i snáze manipulovatelného obyvatelstva.

Demokracie jako většinový systém má svoje mouchy. O osudu chytřejší a výkonnější menšiny lidí rozhoduje méně chytrá většina. Gaussova křivka ve spojení s naším modelem zastupitelské demokracie, nám permanentně zadělává na problémy. Bylo tomu tak v roce 1948 a bohužel se to opakuje i v moderních dějinách. Nicméně lepší systém prozatím nikdo nevymyslel. Buďme vděční za to, co je. Ale…

Vraťme se k dnešní době.

Svět je zavirovaný. Někde to zvládají lépe, jinde hůře. V Česku (možná i na Slovensku) nejhůře. Méně vzdělaná většina podlehla marketingu soukromých subjektů převlečených do politických stran a výsledkem je to, co dnes vidíme jako špatný film v online přenosu.

Stát jako instituce, je v rozvalu. Světlo na konci tunelu skomírá.

Jak to bude s dětmi ve školách? Jak to bude s prací? Kam půjde kvalita života?

Co podnikatelé, živnostníci? Jak jim poradit vítězná tažení byznysem, když je systém potápí, zaříznul?

Nůžky se rozevírají.

Jsem řízením osudu v sociální bublině lidí, kterým se daří. Ano, žádné ztráty, vše funguje. Místy nad míru výtečně. Pro lepší pohodu stačí jen vypnout televizi a neposlouchat blábolení vrchního chaota. I cestovat se dá. Užívat se dá. Stačí mít peníze, čas, svobodu. Některé byznysy jedou výtečně. Teď jen nechytit tu čínskou svini…

A potom je skupina lidí (zdá se, že většinová), kterým se daří hůře. Chtělo by se napsat › co si zvolili, to mají.

A je to pochopitelné, že se cítí špatně. Situace je na hovno. Blbá… Nikdo neví, co s tím. Politici vytvářejí chaos, zvyšují napětí ve společnosti. Řídí to neumětelové, kopyta a nemehla. Bohužel pár šikovných jedinců není pouštěno k řešení situace. Hola, najdete jméno šikovného a schopného politika, kterému lze dnes věřit?

Zdají se vám moje slova příkrá? Potom si stačí představit koho z těch šílenců a neumětelů byste byli ochotni zaměstnat ve své firmě pro jeho „šikovnost“ a výsledky? Rozvrátili stát a rozvrátili by jakékoliv vaše podnikání. Však těch neúspěšných podnikavců je tam neúměrně hodně. Nu, co jsme si zvolili (já ne), to tam máme.

Moje tajná řešení

Víte, popravdě se podnikatelé dostávali a budou dostávat do problémků a krizí i bez přispění doby, virové situace či nemehel ve vedení státu.

Neboť platí po staletí totéž  naše staré známé Pravidlo 80/20 v praxi funguje tak, že dlouhodobě neuspěje 80 % všech podnikatelských projektů. Zpravidla krachují do 3 až 5 let od svého vzniku. Většinu nápadů ani lidé nerozjedou. Za jednu z hlavních příčin můžeme opět označit nedostatek vzdělání. Ale v tomto případě jde o vzdělání neformální, které je o tom, jak fungují peníze a podnikání. Na školách se neučí nic o tom, jak opravdu uspět v životě, v dosahování cílů a už vůbec ne, jak vydělávat peníze, či jak podnikat. To je realita.

A platí to Pravidlo i naopak. Ano, dlouhodobě uspěje méně, než 20 % podnikavých lidí. Důvodem je, že nabyli tolik důležité neformální vzdělání. Plus přidali pár věcí, kterým se většinové populaci nedostává ochotu myslet, podnikavost, opravdová touha uspět, odhodlání a vytrvalost.

Tyto vlastnosti a ono neformální vzdělání jsou předpokladem pro to, že i v dnešní době se může dařit skvěle. Jen to chce distanc od té čínské svině.

Moje tajné řešení vždy bylo a je, že když si držím distanc nejen od virů, ale zejména od systému, můj život je jednodušší, veselejší, smysluplnější a dává mi více ziskových příležitostí, více svobody a času. Musím ovšem odolávat zbytečné práci i masáži médií. Musím se oprostit od nefungujícího světa a nacházet svět fungující. Dělám úkrok lehce mimo systém. Ty jejich kravinky fakt nemusím. S respektem akceptuji to, co je potřebné. Ale nepouštím do hlavy to, co ji může zamořit více než virus. Nevěřím systému, ale sobě a skvělým lidem v mém okolí a dosahu. Žiju život ve světě, který mě baví.

Vítězný Únor lehce mimo systém

Úkroky mimo systém dělám již 30 let. Vlastně od doby, kdy jsem začal podnikat. Kroky v systému nikdy efekt nepřinášely. Svoboda ano.

Aby byl pro vás vítězný nejen Únor, musíte nasoukat do hlavy ziskové sekvence myšlení správný software, myšlenkové vzorce a schémata plus správné informační toky (znáte z prosincového článku zde na BLOGU).

Podnikání bylo pro mě úkrok lehce mimo systém. Postupně jsem z hlavy vypouštěl ty pitomosti, co mi nasoukali do hlavy v době vzdělávání (horem dolem rodina, přátele, systém, školy, zaměstnavatelé, politici, kdekdo se mi chtěl cpát do života a vysvětlovat, co mám dělat). Byl to úkrok nejen k penězům, které se opravdu dělají myšlením (ano, peníze lze vymyslet). Byl to zejména úkrok ke svobodě, k nezávislosti a ke skvělému životu. Neexistuje cesta zpět, pokud se na ní takto vydáte!

Další významný úkrok lehce mimo systém byla burza a vše, co kolem ní lze vymyslet. Je to fascinující svět možností, svobody a peněz. Nikdy, nikde a žádným způsobem se mi nepodařilo vydělat peníze tak jednoduše. Burza se stala součástí mého života i přesto, že jsem jí měl někdy plné kecky. Co naplat, snadné peníze jsou prostě snadné. A jsou až na prvním místě. Stojí za to se koncentrovat a jít si za svým, pokud jde o takový zdroj.

Na druhé straně je individuální trading na burze lehce asociální. Nepoberete moc kontaktů s lidmi, pokud o ně nestojíte. Proto jsem po většinu doby žhavil i podnikatelské projekty. Ale vždy jsem bral pro sebe burzu jako možnost a východisko, že kdyby bylo hůř a podnikání nemělo dobré podmínky, mám svou burzu a ta funguje pořád stejně. Jednoduše a bez ohledu na to, co se děje ve světě. Zvládnete-li nejistoty na burze, máte jistotu nejsnadnějších peněz.

Vím, že pro mě a pro celou řadu dalších lidí přišla doba udělat správný úkrok stranou směr burza!

Ano, mám klasické i online podnikání rád. Ale chci jej dělat nejen pro peníze, ale i pro zábavu a seberealizaci. A mimo peníze mám rád opravdu svobodu. Svobodu volby, projevu, času, dělání, žití. To mi můj úkrok lehce mimo systém umožňuje.

Dělám pro sebe tento Únor Vítězným a bolševikům (i těm na Hradě či ve Strakovce) ukazuji fakáč pro méně znalé „jsi jednička“.

✓ Mám radost z toho, že jsem některé z vás naštval či odradil. Vím, že můžete mít jiné názory. Nebudu vám za ně spílat. Respektuji je. Respektuji vaši svobodu, pokud vám to vynáší.

✓ Mám radost, že mohu jiným lehce mluvit z duše a že je mohu pozvat na svou cestu!

Zvu vás na únorový webinář speciál, který jsem nazval (jak jinak)

Vítězný Únor lehce mimo systém › recepty pro inteligentní investory

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA WEBINÁŘ

Díky za pozornost a přízeň!

Jirka Mazur

P.S. A opravdu nepodceňujte vzdělání. To správné neformální vzdělání pro vás může mít hodnotu opravdu velkých peněz, příležtostí, svobody a vašeho času!

Komentáře
  1. Karel Velička napsal:

    Zdravím Jirko,
    tyhle řádky se mi četly velmi příjemně, protože ve většině věcí sdílím podobný názor. Láká mmě udělat krok lehce mimo systém, protože nepatřím mezi ty kteří jsou ochotni šlapat ve stádním systému, který nám nabízí tito vládní nazdarkové. Nedovedu si představit, že bych „jak píšeš“ pověřil někoho do vedení mých aktivit nebo do řízení mých financí.
    Ale vraťme se k tomu hlavnímu. Jsem tady krátce, ale čím více prostupuji do myšlení tohoto klubu nabývám pocit, že jsem tu měl být dříve. Nejvíce mě naplňuje myšlenka ovládání a využití svého času. Mám pocit, že zbytečně plýtvám svým KNOW – HOW ve prospěch lidí a systému, který si to nezaslouží. Doba je nejistá a to světlo opravdu není v dohlednu. Jsem rád, že jsem využil možnost vzdělávání se v téhle podobě, protože mi to umožňuje nenásilně si třídit myšlenky a pomalu svým způsobem postupovat ke své vlastní spokojenosti bez ohledu na to, co se kolem děje.
    Co se týče burzy, zdá se to být velmi jednoduché a hlavně při výběru 80/20 apod. celkem přehledné. Na pozadí ovšem bliká kontrolka,že pouze 10 % trejdru bývá úspěšných. Což vzbuzuje obrovský respekt, ale zároveň touhu dostat se mezi tyto procenta. Už samo o sobě je to velký hnací motor a proto velmi rád vykročím lehce mimo systém. Karel

Komentáře nejsou povoleny.